Jesteś zadłużony? Masz niską zdolność kredytową? A może jesteś wpisany w BIK i KRD? Jeżeli potrzebujesz gotówki, to niestety, ale masz ograniczone pole do popisu. Jednak w dzisiejszym artykule opisujemy sposób, dzięki któremu możesz otrzymać gotówkę. Sposób ten staje się coraz bardziej popularny, szybki i wymaga minimum formalności. Przedstawiamy Auto Pożyczkę! Czyli pożyczkę pod zastaw auta. Na czym polega i jakie wymagania należy spełnić? Wyjaśnimy poniżej. 

Auto Pożyczka – na jakich zasadach to działa?

Pożyczki pod zastaw auta stworzone zostały z myślą o ludziach, którzy nie mają wysokiej zdolności kredytowej, bądź też są wpisani do BIK lub KRD. Oczywiście, aby móc starać się o taką pożyczkę, będziemy potrzebowali sprawnego i dosyć nowego samochodu, który nie będzie uznany za stary. Z wyłączeniem aut zabytkowych czy kolekcjonerskich, takie samochody często mają wartość wyższą niż mieszkanie czy dom. Samochód jest w tym wypadku zabezpieczeniem kredytodawcy przed brakiem spłaty, dlatego też nie jest wymagana zdolność kredytowa. Trzeba mieć na uwadze, starając się o taki kredyt, że możemy stracić nasz ukochany samochód, jeżeli poprzestaniemy spłacać ratę kredytu. Oczywiście samochód będzie mógł być dalej przez nas użytkowany, nawet jeżeli będzie on zastawiony w ramach kredytu. 

Auto Pożyczka – Jakie wymagania? 

Aby starać się o auto pożyczkę należy być osobą pełnoletnią, z ważnym dowodem osobistym. Należy również posiadać sprawny samochód, który posiada ważny przegląd techniczny oraz ubezpieczenie OC/AC. Samochód nie może być uznany za stary, a im nowszy i droższy samochód, tym większa możliwa pożyczka. Musimy być również jedynymi właścicielami takiego samochodu. Powodem jest fakt, że będziemy później poproszeni przez bank o wpisanie kredytodawcy jako współwłaściciela samochodu. Jest to forma zabezpieczenia przez bank przed nie spłacaniem rat kredytu. Ostatnim z wymagań będzie posiadanie dowodu rejestracyjnego samochodu. Jeżeli spełniamy wszystkie powyższe kryteria, to jedyne co nam pozostaje to złożyć wniosek o auto pożyczkę. A jak to zrobić? Najprostszym rozwiązaniem będzie złożenie wniosku przez internet. Odpowiedź dostaniemy maksymalnie do 24 godzin po złożeniu takowego zgłoszenia. Możemy również wybrać się do banku, gdzie również będziemy mogli starać się o pożyczkę. A co gdy nasz wniosek zostanie zaakceptowany? Zostanie nam już tylko kilka prostych kroków do wykonania.

Po wypełnieniu wniosku ofertę i odpowiedź otrzymacie do 24 godzin od momentu wysłania!

Auto Pożyczka – Ostatnie kroki przed otrzymaniem gotówki

Jeśli bank zgodzi się na udzielenie nam pożyczki pod zastaw auta, będziemy poproszeni przez kredytodawcę o wpisanie go jako współwłaściciela samochodu. Aby tego dokonać, należy wybrać się do Wydziału Komunikacji, który znajduję się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Po wypełnieniu i złożeniu odpowiedniego formularza dostaniemy potwierdzenie o wpisaniu banku jako drugiego właściciela pojazdu. Z potwierdzeniem takim wracamy do pożyczkodawcy i dostarczamy mu otrzymany dokument. Jeżeli wszystko zostało wykonane prawidłowo, to pozostaje nam tylko czekać na gotówkę, która powinna znaleźć się na naszym koncie maksymalnie do 24 godzin. 

Jeżeli szukasz najlepszej oferty auto pożyczki, zapraszamy na https://autokapital.pl