Już niedługo ważne religijne wydarzenie, jakim jest wspomnienie świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Dzięki dewocjonaliom, symbol jego ochrony możemy mieć podczas każdej jazdy naszym samochodem.

25 lipca obchodzone jest wspomnienie św. Krzysztofa, który jest patronem kierowców i bezpiecznej jazdy samochodem. Tego dnia wszyscy chrześcijanie mogą poświęcić swoje pojazdy. By ta ochrona była mocniejsza, oprócz pojazdów warto poświęcić także dewocjonalia przeznaczone specjalnie dla kierowców. W sklepach z dewocjonaliami znajdziemy sporo przeróżnych breloków do kluczy z wizerunkiem św. Krzysztofa, św. Benedykta czy z Janem Pawłem II. Breloki mają ciekawy design, są solidnie i estetycznie wykonane, więc z pewnością trafią w nawet najbardziej wymagające gusta. Wybór jest ogromny, więc to także doskonały pomysł na prezent dla początkujących kierowców lub pasjonatów motoryzacji. Piękną i gustowną ozdobą naszego pojazdu są również rybki na samochód, które stanowią symbol wiary i wzmacniają poczucie bezpieczeństwa. Wnętrze samochodu można udekorować specjalną plakietką z wizerunkiem św. Krzysztofa oraz z modlitwą, której intencja ma niebywałą moc, pomagającą w bezpiecznym dotarciu do celu. Spośród bogactwa form i wzorów każdy znajdzie coś, co będzie doskonale pasowało do samochodu i chroniło zwłaszcza w dalekich podróżach.

Prócz dewocjonaliów typowo przeznaczonych do bezpiecznej jazdy samochodem, możemy zaopatrzyć się w medaliki srebrne, które możemy zawiesić nad deską rozdzielczą samochodu. Jeśli nasz samochód jest już wyposażony w symbole wiary chroniące kierowców, warto przed 25 lipca zakupić obrazki srebrne i poświęcić je w intencji bezpiecznej jazdy samochodem. Najlepszy będzie obrazek srebrny z Jezusem Miłosiernym, który jest dowodem wiary i pomaga w życiu codziennym każdego człowieka.