Od 1993 roku w ofercie amerykańskiej marki motoryzacyjnej Ford Motor Company znajduje się znakomity, elegancki samochód osobowy – Ford Mondeo. Może się on pochwalić licznymi systemami zwiększającymi bezpieczeństwo jazdy pojazdem. Jakie to systemy?

Nowy Ford Mondeo V generacji

Ford Mondeo Mk V został po raz pierwszy zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Detroit w Stanach Zjednoczonych w 2012 roku, jako drugie wydanie amerykańskiego modelu Ford Fusion. Pojazd produkowany jest na skalę światową. Odmiana Vignale Forda Mondeo doczekała się premiery w 2014 roku podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie w Niemczech.

Nowy Ford Mondeo dostępny jest w trzech wersjach silnikowych:

  • z silnikiem benzynowym: R3 1.0 EcoBoost 125 KM, R4 1.5 EcoBoost 160 KM, R4 2.0 EcoBoost 203 KM oraz R4 2.0 EcoBoost 240 KM;
  • z silnikiem wysokoprężnym: R4 1.5 TDCi 120 KM, R4 1.6 TDCi 115 KM, R4 2.0 TDCi 150 KM, R4 2.0 TDCi 150 KM AWD, R4 2.0 TDCi 180 KM, R4 2.0 Twin-Turbo TDCi 210 KM;
  • z silnikiem hybrydowym R4 2.0 Hybrid 187 KM.

Dla czerpania przyjemności z podróży

Jak wskazuje na to dealer Forda, Autoplaza, nowy Ford Mondeo wyposażony jest w szereg zaawansowanych technologii, które zostały zaprojektowane dla ułatwienia życia kierowcy oraz dla zapewnienia mu maksymalnego bezpieczeństwa jazdy.

Nowy Mondeo ma inteligentny tempomat z funkcją Stop&Go oraz system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu. Inteligentne układy nowego Mondeo nieustannie monitorują warunki panujące na drodze i odpowiednio na nie reagują.

Należy też podkreślić, że nowy Ford Mondeo ma zaawansowane systemy bezpieczeństwa, jak PreCollision Assist z funkcją wykrywania pieszych czy szereg poduszek powietrznych dla kierowcy i wszystkich pasażerów. Co więcej, samochód ten ma nadmuchiwane pasy bezpieczeństwa, które w razie wypadku zadziałają jak dodatkowe poduszki, powiększając swoją objętość dla rozproszenia siły uderzenia na powierzchni pięciokrotnie większej w porównaniu z tradycyjnymi pasami. Pomagają one ustabilizować głowę, co minimalizuje ryzyko obrażeń kręgosłupa szyjnego w razie kolizji.

https://www.autoplaza.com.pl/pl/samochody-nowe/nowy-ford-mondeo.html