Gdyby mieć możliwość stworzenia opon idealnych? A zatem takich, które nie dość, że znakomicie trzymają się drogi, to na dodatek za nic mają sobie wszelkie znajdujące się przed nimi przeszkody? Brzmi zbyt idealnie – a jednak producentom udało się stworzyć opony, które wpisują się w to słowo. O czym dokładnie mowa?

Run flat – ogumienie idealne

Coraz więcej kierowców decyduje się na rozwiązania uniwersalne – a zatem takie, które nie wymagają zbyt wielu czynności związanych z utrzymaniem czy naprawą wybranych elementów. Dlatego ciekawym wyjściem jest wybór takich opon, które nie dość, że należą do niezwykle wytrzymałych, to dodatkowo pozwalają na jazdę w niemal każdych warunkach. Jeśli jeszcze nie wiecie, czym jest run flat, czas przekonać się, jak świetne jest to rozwiązanie.

Run flat to opony specjalnego typu, które zapobiegają utracie ciśnienia nawet po przebiciu. Dzięki innowacyjnej budowie ścianek bocznych ogumienia możliwa jest dalsza jazda samochodem, oczywiście pod pewnymi ograniczeniami. Kierowca może przejechać 80 km przy zachowaniu maksymalnie 80 km/h. To odpowiedni czas na to, aby dojechać do domu lub warsztatu i wymienić koło na nowe. Poruszanie się samochodem z przebitą oponą run flat to nie problem. Ogumienie zostało przemyślane w taki sposób, aby utrzymać ciężar pojazdu, nie doprowadzając w ten sposób to utraty równowagi. Ponadto, dzięki takiej możliwości kierowca zyskuje też przestrzeń bagażową: nie musi wozić ze sobą koła zapasowego oraz narzędzi potrzebnych do jego wymiany.

Run flat – kompromis, na który warto postawić

Wymiana opon run flat to dobry wybór dla kierowców, którzy cenią rozwiązania kompleksowe i wygodne – o ile cel podróży nie znajduje się dalej niż kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zdarzenia. Przebicie opony jest niemal niewyczuwalne, nie wpływa też na dalszą jazdę. O sytuacji informuje specjalny czujnik, który sygnalizuje problem natychmiast po uszkodzeniu opony. To wyjście także dla tych, którzy lubią solidne rozwiązania – opony run flat są wykonane z odpornych tworzyw, które uszkodzić znacznie trudniej niż zwykłe modele. Warto przynajmniej przetestować proponowane wyjście – wymiana na pewno wyjdzie Wam na dobre!