W każdym domu trzeba czasami wykonać drobne prace remontowe. Mogą dotyczyć małych usterek lub być związane z zakupem nowego wyposażenia do domu. Nie oznacza to jednak, że od razu trzeba wzywać fachowca. Dobrze wyposażona szafka z narzędziami w domu sprawi, że każdy poradzi sobie z podstawowymi naprawami. Przedstawiamy pięć narzędzi, w które warto zainwestować.

Młotek

Młotek to absolutna podstawa. Każdy sklep z narzędziami posiada go w swoim asortymencie. Z jego pomocą przybijesz gwóźdź, na którym powiesisz ramkę z rodzinnym zdjęciem. Warto zakupić uniwersalny młotek ciesielski, który posłuży nie tylko do wbijania gwoździ. Dzięki temu, że z jednej strony jest zakończony pazurem to w razie konieczności wyjmiesz je ze ściany. Kupując młotek zwróć uwagę na jego trzon. Te wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego będą o wiele trwalsze niż drewniane, podatne na pęknięcia.

Śrubokręt

To obowiązkowe narzędzie zaraz po młotku. Po zakupie mebli, w prawie każdym sklepie, trzeba je samodzielnie zmontować. Ze względu na to, że niemal wszystko połączone jest przy pomocy śrubek to śrubokręt będzie podstawowym narzędziem podczas montażu. Śrubokręt może się również przydać przy wymianie baterii. Niektóre rzeczy, zazwyczaj zabawki mają miejsce na baterie zabezpieczone przy pomocy śrubek, które należy odkręcić w celu wymiany baterii.

Kupując śrubokręt nie ograniczaj się do jednego. Śrubki mają różne wymiary, dlatego warto zainwestować w cały zestaw śrubokrętów o kilku wymiarach.

Kombinerki

Kombinerki to narzędzie o wszechstronnym zastosowaniu, które pomoże w naprawie wielu usterek. Przy drobnych pracach remontowych przydadzą się wszędzie tam, gdzie trzeba coś przyciąć, przytrzymać, zgnieść czy zgiąć. Stalowe szczęki kombinerek pozwolą na przytrzymanie nakrętki śruby podczas jej odkręcania.

Nóż techniczny

Nóż techniczny znany bardziej pod nazwą nóż do papieru przyda się w naprawdę wielu sytuacjach. Między innymi pozwoli na otworzenia skrzętnie zapakowanej przesyłki. Cechą charakterystyczną noży technicznych jest trwałość oraz duża ostrość. Przy jego pomocy można precyzyjnie przyciąć folię, taśmę czy karton. Kupując nóż techniczny warto zakupić taki, który ma automatycznie chowające się ostrze lub przycisk do jego blokowania. To pozwoli na bezpieczną pracę z tym narzędziem.

Wiertarko-wkrętarka

To jedyne elektryczne narzędzie w tym zestawianiu. Mimo tego, że z pozoru wydaje się być bardzo zaawansowanym urządzeniem to przydaje się wielu drobnych pracach. Pozwala na szybkie wkręcanie i wykręcanie śrub. Oprócz tego przy jej pomocy można wywiercić otwory w drewnie oraz w metalu. Ogromną zaletą wiertarko-wkrętarki są jej niewielkie wymiary oraz zasilanie na akumulator, dzięki czemu podczas pracy nie przeszkadza pałętający się kabel.

Warto zainwestować w podstawowe narzędzia, ponieważ mogą się przydać wielu niespodziewanych sytuacjach począwszy od powieszenia obrazka na ścianie po skręcanie mebli. Dobrze skompletowany zestaw narzędzi pozwala na wykonaniu większości drobnych prac naprawczych całkowicie samodzielnie.