Poszukujemy samochodu idealnego niczym idealnego partnera – powinien być efektowny, produktywny i spełniać wszystkie nasze zachcianki; najlepiej szybko i intuicyjnie. Sprowadzę was na ziemię: skoro nie istnieją ideały, nie istnieje też wyobrażenie o ideale. Najważniejsze są…

Samochód z duszą

…samochody z duszą. Niepotrzebne nam ideały, nawet gdyby istniały. Z pewnością szybko by nam się znudziły. To, co nie wymaga zaangażowania, po niedługim czasie staje się naturalne jak to, że codziennie wschodzi i zachodzi słońce. Potrzebne nam za to zmysły i uczucia. Jeśli samochód ich nie ma, ląduje… w kącie. To my musimy pozwolić mu się wykazać, uzewnętrznić, pozbawić go przypiętej mu łatki i wyrwać z rzeczywistości testowania, programowania, oceniania i wyceniania. Musimy pozwolić mu odkryć w sobie tę duszę, a następnie odkryć ją sami.

Samochód, który stał się człowiekiem (i nim pozostał)

Wszystko, co materialne, przeliczamy na wartości liczbowe. Liczymy pieniądze, godzinami przeglądamy specyfikacje i statystyki, a od cyfr zaczyna nam się kręcić w głowie. A może by tak uznać samochód za naszego przyjaciela i przestać mierzyć go miarą naszych mitycznych klasyfikacji? Przestać skupiać się na błahostkach i zmienić perspektywę? Samochód to nie tylko maszyna, lecz także (wręcz przede wszystkim!) towarzysz naszych codziennych małych i większych podróży, świadek najskrytszych marzeń, trudnych chwil, momentów euforii, drobnych kłamstewek i wzniosłych wydarzeń. Pozwólmy mu stać się jednym z nas i pozostać nim do końca.

Technologia, która czyni cuda?

A kiedy już to zrobimy, dajmy mu szansę na stanie się jedynym i niepowtarzalnym przyjacielem człowieka. Takim, który rozumie, wysłuchuje, doradza i niekiedy zawodzi. Dajmy mu możliwość bycia sobą. Ideały, o których fantazjujemy, to senne marzenia, iluzja i imaginacja. Ideał przyjaciela to przyjaciel, którego nie ma. Nieideał to przyjaciel, który jest. Samochód, który jest, okaże się… idealny.

Samochody z duszą, które staną się twoimi przyjaciółmi, znajdziesz tam, gdzie technologia ekscytuje: http://www.impwar.pl/.