Nowe modele samochodów mogą kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych. W średniej klasie samochody wyceniane są na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie każdego stać na kupno całkowicie nowego pojazdu. Być może rozwiązaniem będzie samochód używany, kilkuletni, który stracił już nieco na wartości, ale nadal jest sprawny i posłuży bezawaryjnie nowemu nabywcy przez wiele lat. Które samochody spośród używanych modeli Hondy są godne uwagi kierowców zainteresowanych autami z drugiej ręki?

Honda CR-V

Jednym z najbardziej polecanych używanych modeli marki Honda jest Honda CR-V, czyli SUV średniej klasy, który będzie się doskonale sprawdzał zarówno do zastosowań prywatnych, dla rodziny, jak i w działalności gospodarczej. Potwierdziła to amerykańska „Caravana”, publikując niedawno listę pojazdów, które w ciągu trzech lat straciły najmniej na swojej wartości.

To samochód osobowy produkowany przez Honda Motor Company od 1995 roku. Używana Honda CR-V znakomicie wypada zarówno w ruchu miejskim, jak i w dłuższych trasach. Ma wiele systemów usprawniających prowadzenie pojazdu i zwiększających bezpieczeństwo, a przy tym zaoferuje klientowi dużą przestrzeń we wnętrzu i w bagażniku.

Miejska, kompaktowa używana Honda Civic

Używana Honda Civic, zwłaszcza samochód 5. generacji (produkowany w latach 1991-1995) lub 6. generacji (1995-2001), to kolejny dobrze sprawdzający się pojazd, jaki można kupić na rynku wtórnym. Ładny egzemplarz można nabyć już w cenie 6 tys. zł, choć są i takie ogłoszenia, które pozwalają stać się właścicielem tego pojazdu za 2-3 tys. zł. Warto zastanowić się wówczas nad zakupem, ponieważ samochód może mieć wady, których nie widać na pierwszy rzut oka. Honda Plaza (https://www.hondaplaza.pl), dealer sprzedający również używane hondy, przestrzega przed „okazjami” przy sprzedaży aut, ponieważ niska cena może być związana z niską jakością oferowanego pojazdu.