W sobotę 9 lipca 2016 r. na Stadionie Miejskim we Wrocławiu rozpocznie się jedna z trzech najbardziej prestiżowych imprez tuningowych w Europie RACEISM EVENT. W programie prezentacja kilkuset najciekawiej zmodyfikowanych aut z całego świata, a także szereg atrakcji dla miłośników motoryzacji i amatorów driftingu. Tegoroczną edycję wydarzenia wspiera producent opon premium marka YOKOHAMA.

Niezależnie od pogody drugi weekend lipca we Wrocławiu będzie gorący! Prezentacja 400 topowych aut z 18 krajów Europy, piękne modelki, a także drift show rodem z Japonii – to nie jedyne atrakcje przewidziane podczas RACEISM EVENT 2016. YOKOHAMA, japoński producent opon premium, jest jednym z głównych sponsorów tegorocznej edycji wydarzenia. Marka zaprezentuje innowacyjne ogumienie, w tym światowe nowości dedykowane do aut sportowych i pojazdów wyczynowych o dużej mocy.

Pierwsze atrakcje zawitają do miasta już w piątkowy wieczór, 8 lipca. Ponad 40 wyjątkowych modeli tuningowanych aut zawładnie głównym rynkiem Wrocławia, by zachęcić przechodniów do włączenia się w festiwal motoryzacji. Przez kolejne dwa dni miłośnicy tuningu będą mieli okazję uczestniczyć w największym pokazie pojazdów modyfikowanych w stylu stance – nisko zawieszonych aut na szerokich oponach, z ukośnie pochylonymi tylnymi kołami. Dodatkowe wrażenia zapewnią pokazy graffiti, a także występy tancerzy poppingowych i breakdance. Podczas wystawy na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbywać się będą pokazy driftingu w wykonaniu profesjonalnych kierowców, którym patronuje YOKOHAMA.

Dwudniowe pokazy będą także okazją do zapoznania się z najnowszymi ofertami producentów z branży motoryzacyjnej. YOKOHAMA zaprezentuje najnowsze modele opon z flagowej serii wysokich osiągów  ADVAN, wykorzystywane w międzynarodowych rajdach i wyścigach. Nowości – opony FLEVA V701 i ADVAN A052 zaprojektowano z myślą o maksymalnym komforcie kierowców. Japońska marka pokaże też nowy model opony dla właścicieli większych pojazdów tupu SUV – GEOLANDAR A/T G015, zapewniający wysokie osiągi w każdych warunkach atmosferycznych i drogowych. Uczestnicy wydarzenia będą mogli również skorzytać z promocyjnych cen na opony Yokohama.

RACEISM Event 2016 – International Car Show – 9-10 lipca 2016. Stadion Wrocław, Al Śląska 1. Więcej informacji na stronie: http://raceism.com/