Być numerem jeden. Tylko tyle i aż tyle zapragnął Karl Abarth, gdy rozpoczął swoistą rewolucję motoryzacyjną. Człowiek, którego nic nie zatrzymało przed tym, aby osiągać coraz więcej… i coraz szybciej. Tak właśnie wyglądają podwaliny legendy, która stworzyła jedne z najchętniej kupowanych samochodów sportowych na świecie.

Pasja w parze z doskonałością

Twórca marki, dzięki zacięciu oraz zamiłowaniu do prędkości, stworzył samochód, który do dziś kojarzy się z unikalnymi emocjami, jakie towarzyszą wyścigom.  Początkowo twórców zajmowało projektowanie maszyn, które z powodzeniem wygrywały najważniejsze rajdy samochodowe na świecie. Sporą część działalności stanowiła również produkcja zestawów tuningowych przeznaczonych do poprawy osiągów oraz mocy aut sportowych. W krótkim czasie koncern stworzył własną filozofię, która do dziś kieruje poczynaniami marki. Włoski producent samochodów sportowych skupił się na ulepszaniu aut Fiata, sięgając po rozwiązania odważne i zarazem nowatorskie.

Filozofia Skorpiona

Samochody wyjeżdżające ze stajni Abartha mają być przyjemne w prowadzeniu, kryć w sobie całe mnóstwo mocy, a do tego osiągać znakomite wyniki. Jedną z najważniejszych cech była również lekkość – to jeden z wyróżników aut włoskiego producenta: niepozorne rozmiary zapewniają znakomite prowadzenie. Mimo dość sporych zawirowań i zaprzestaniu produkcji w latach 70., Abarth powrócił w wielkim stylu zaledwie dekadę temu, wypuszczając na drogi nowoczesne, ulepszone wersje sportowych samochodów, których moc i osiągi niczym nie ustępują innym maszynom z tego segmentu.

Abarth Grande Punto zachwycił kierowców, ale prawdziwą rewelacją okazał się Abarth 500, miejski hot hatch, skrojony dla potrzeb współczesnych kierowców poszukujących samochodów niewielkich, zwrotnych, ale zarazem mocnych. Obecnie w stajni Skorpiona czekają modele przystosowane do tego, aby poruszać się po mieście z gracją i lekkością. Wystarczy nieco wychylić się poza ulice i uliczki, aby poczuć prawdziwą moc, jaka drzemie pod maską Abartha.