Firma Gannet Guard Systems, zajmująca się namierzaniem i odnajdywaniem skradzionych pojazdów, wprowadziła system GanTrack Silver. Jest tańszy od standardowej wersji GanTrack Gold, dlatego teraz więcej osób może mieć dostęp do doskonałej ochrony pojazdu przed kradzieżą.

GanTrack to najskuteczniejszy w Polsce system radiowej lokalizacji pojazdów po kradzieży, pozwalający na szybkie odzyskanie skradzionego mienia. 95 proc. samochodów, które padają łupem złodziei, jest dzięki niemu odnajdywanych w ciągu 24 godzin. Tak krótki czas działania zapobiega m.in. zdarzającemu się coraz częściej rozbieraniu aut na części czy wywożeniu pojazdów za granicę.

Jedyna różnica tańszej wersji GanTrack Silver w stosunku do GanTrack Gold jest taka, że zasięgiem obejmuje tylko terytorium Polski, podczas gdy GanTrack Gold działa we wszystkich krajach Europy.  „Kiedy wprowadziliśmy na rynek system radiowej lokalizacji pojazdów, naszymi Klientami były głównie osoby posiadające auta z segmentu premium. Z czasem jednak rosła liczba zapytań dotyczących możliwości zabezpieczenia tańszych samochodów. Chcieliśmy, aby więcej osób mogło skorzystać z najskuteczniejszego systemu radiowej lokalizacji, dlatego postanowiliśmy wprowadzić drugą wersję naszego rozwiązania – GanTrack Silver” – komentuje Dominika Włodarczyk, Key Account Manager Gannet Guard Systems.

GanTrack od chwili montażu pozostaje w stanie tzw. „uśpienia” i jest aktywowany dopiero po zgłoszeniu kradzieży. Z jednej strony uniemożliwia to złodziejowi odnalezienie miejsca, w którym moduł został zainstalowany w pojeździe, a z drugiej zapewnia właścicielowi samochodu całkowitą dyskrecję, bo w żadnym momencie jego pozycja nie jest śledzona.

Dodatkowym atutem jest własne, niezależne zasilanie – bateria w zależności od wybranego wariantu wykracza nawet na 36 miesięcy. Ponadto moduł nie ingeruje w fabryczną instalację elektryczną
pojazdu, w związku z czym nie trzeba się obawiać o utratę gwarancji producenta. Kolejną zaletą systemu jest możliwość precyzyjnej lokalizacji pojazdu, z dokładnością nawet do 3 cm!

„Warto zaznaczyć, że nawet w przypadku zastosowania zagłuszarek fal elektromagnetycznych przez złodziei, co jest powszechną praktyką, pojazd wyposażony w system GanTrack można zlokalizować dzięki sygnałom radiowym. Nie traci się też zasięgu w garażach podziemnych czy stalowych kontenerach. Tym właśnie wyróżniamy się na tle konkurencji” – podkreśla Dominika Włodarczyk.