Każdy, kto zamierza wypożyczyć samochód – czy to na wakacje czy na wyjazd służbowy, zastanawia się, gdzie znaleźć taką ofertę, by spełniała nasze wymagania. Lepiej szukać w Internecie czy może w jakichś lokalnych firmach? Który z tych sposobów będzie lepszy?

Internetowi pośrednicy

Szukając ofert, oczywiście najlepiej zacząć od internetu, który jest kopalnią wielu atrakcyjnych ogłoszeń. I o dziwo, czasem lepiej przeszukać strony pośredników niż konkretnej wypożyczalni. Dlaczego? Bo ceny są tam niższe. Wynika to z faktu, iż pośrednicy często rezerwują sobie określoną ilość samochodów. A z racji tego, że robią to hurtowo i z wyprzedzeniem, ceny są niższe niż jakbyśmy sami je rezerwowali.

Bezpośrednie strony wypożyczalni

Również tutaj warto poszukać ciekawych ofert, tym bardziej, że duże wypożyczalnie często mają programy lojalnościowe czy inne promocje, które naprawdę się opłacają. Ponadto już na stronie klienta znajdziemy większość potrzebnych informacji i szczegółów dotyczących wynajmu. Zwykle płacąc za wypożyczenie auta online mamy dodatkowe zniżki, których nie dostaniemy bezpośrednio w oddziale firmy.

Fora i blogi

Czasem warto też polegać na doświadczeniu i opiniach innych. Dlatego też dobrym pomysłem jest przeszukanie forów internetowych oraz blogów o tematyce podróżniczej. Ludzie, którzy stale podróżują i wyjeżdżają za granicę, mają duże doświadczenie w wynajmie aut i to z różnymi wypożyczalniami na całym świecie. Z forów często dowiemy się, jakie ukryte koszty ma dana firma, jakie zbiera opinie i jak przedstawiają się ogólne ceny wypożyczalni.

Lokalne wypożyczalnie

Czasem najtaniej jest też najbliżej. Warto więc sprawdzić oferty wypożyczalni w naszym mieście. Być może któryś z naszych znajomych lub członków rodziny korzystał już z usług którejś firmy i poleci Ci najlepszą ofertę. Jeśli nie, możesz też sam podzwonić po różnych wypożyczalniach. Czasami właśnie te mniejsze firmy są najlepsze, ponieważ łatwiej jest ustalić wszelkie warunki najmu z właścicielem.

Interesuje Cię niedroga wypożyczalnia samochodów Chorzów? Sprawdź:  https://www.yourcar.pl/.