Wakacje zbliżają się powoli do końca. Ci, którzy jeszcze nigdzie się nie wybrali, z pewnością obiorą jakiś ciekawy kierunek. Jeśli preferujecie jazdę samochodem, ale nie możecie skorzystać z własnego auta, warto pomyśleć o wypożyczeniu samochodu. Jakich ofert unikać, by nie płacić później dodatkowych pieniędzy? Co zrobić, by wynajem był tańszy?

Nie wypożyczaj auta na ostatnią chwilę!

Tak, tak… Czasami zdarzają się sytuacje, że kompletnie wypada nam to z głowy. A no tak, jeszcze samochód! To podstawowy błąd, który popełnia wiele osób. Może nie zdajecie sobie z tego sprawy, ale im wcześniej zarezerwujecie auto, tym tańsza będzie oferta. Przykładowo, w niektórych wypożyczalniach wynajem samochodu 3 miesiące przed odbiorem jest nawet 3-4 razy tańszy! Nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę.

Nie spóźniaj się ze zwrotem auta!

Oczywiście są wypożyczalnie, które „przymykają oko”, kiedy zwrócimy auto godzinę po czasie. Ale niestety w wielu dużych wypożyczalniach nawet godzina spóźnienia liczy się już jako jedna doba. Działa tu więc podobna zasada jak w wielu hotelach. Bądźcie więc zawsze na czas!

Polityka paliwowa

Unikajcie ofert wypożyczalni, w których musimy oddać auto z pustym bakiem. Przy zwrocie samochodu będziemy musieli zapłacić dodatkowo za uzupełnienie paliwa i to nie małą kwotę. Istnieją pogłoski, że wypożyczalnie mają najdroższe ceny paliw. Jeśli nie chcemy przepłacać, wybierzmy opcję, w której zwracamy auto z pełnym bakiem.

Nie oszczędzaj na ubezpieczeniu!

Wiele osób kupuje najtańszy pakiet ubezpieczenia. Chcemy zaoszczędzić, a może się okazać, że zapłacimy jeszcze więcej. Najtańsze ubezpieczenia znane są z tajemniczego „wkładu własnego”. Jest to kwota, do wysokości której to my płacimy za wszelkie szkody, a nie ubezpieczyciel. I w większości przypadków kwoty te są naprawdę wysokie. Lepiej więc nie oszczędzać na ubezpieczeniu, bo okaże się, że wyjdziemy na tym dużo gorzej.

A jeśli interesuje Cię sprawdzona wypożyczalnia samochodów Katowice, zajrzyj na stronę: www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-katowice. Znajdziesz tam wiele ofert w atrakcyjnych cenach.