Nowy silnik Diesla, wygodniejsze wnętrze i jeszcze więcej technologii zwiększającej komfort oraz bezpieczeństwo jazdy – nowy Mercedes klasy V po kompleksowym liftingu prezentuje się jeszcze atrakcyjniej od swojego poprzednika, zapewniając osiągi, które plasują go w gronie najlepszych dostępnych na rynku vanów. Decyzja o odświeżeniu zaprezentowanej w 2014 „piątki” była ruchem ze wszech miar przemyślanym – z roku na rok sprzedaż tego modelu wzrasta. Sprawdź, czym urzeka nowy Mercedes klasy V po liftingu.

Wszechstronny van ze sportowym designem 

Odświeżona klasa V zyskała bardziej sportowy wygląd, jeszcze mocniej nawiązujący ma do najnowszych modeli samochodów osobowych produkowanych przez koncern ze Stuttgartu. Bardziej drapieżny design to niejedyna wizualna zmiana, jakiej doczekała się nowa wersja klasy V. W stosunku do poprzednika auto zyskało zupełnie nowy wygląd zderzaka, wzbogacony o efektowne wloty powietrza. Poszerzeniu uległa również paleta kolorystyczna karoserii, która dostępna jest również w kolorach selenitowo-szarym oraz szaro-granatowym. To ukłon w stronę miłośników stonowanych barw charakterystycznych dla nowych Mercedesów. Producent zaoferował również zestaw 5 nowych rodzajów felg o średnicy od 17 do 19 cali – na uwagę zasługuje ich drobiazgowe i niezwykle efektowne wykończenie. 

Poczuj się jak w luksusowej limuzynie 

Jeśli chodzi o wnętrze nowej kasy V, w nim również można wyczuć intencje projektantów, którzy dołożyli wszelkich starań, aby środek poliftowego vana maksymalnie nawiązywał do trendów stosowanych w projektowaniu samochodów osobowych. Nowoczesne, bardziej przejrzyste, wyposażone w otwory wentylacyjne o sportowym charakterze. Odświeżono również deskę rozdzielczą – zegary zyskały nowocześniejsze tarcze, uporządkowany został również układ sterowania poszczególnymi funkcjami na konsoli środkowej. Nowa „piątka” oferuje 6 rodzajów tapicerki wykonanej m.in. ze skóry Nappa oraz Lugano czy też z wytrzymałej i efektownej tkaniny Santos. Na uwagę zasługuje wysoka jakość wykończenia elementów bocznych i deski rozdzielczej. Jak przystało na standardy Mercedesa, wykorzystano lakier fortepianowy, włókno węglowe oraz drewno hebanowe. 

Nowa klasa V to także inteligentne systemy podnoszące komfort i zwiększają bezpieczeństwo jazdy. Funkcja Crosswind Assist, wspierająca utrzymywanie pojazdu na torze jazdy dostępna jest w standardzie. Z kolei zoptymalizowany system Attention Assist, który dostępny był również w starszej generacji klasy V, czyni z nowej „piątki” lidera w segmencie MPV pod względem bezpieczeństwa zapobiegania kolizji na drodze. 

Jeszcze więcej mocy, jeszcze niższe spalanie 

Zmiany nie ominęły również układu napędowego. Nowa klasa V zyskała zupełnie nowy, czterocylindrowy silnik wysokoprężny OM 654, który na obecny moment dostępny jest w dwóch wariantach: 

  • V 250 d – generujący moc 190 KM (140 kW) przy maksymalnym momencie obrotowym 440 Nm,
  • V 300 d – o mocy 239 KM (176 kW), moment obrotowy 500 Nm. 

Obie jednostki napędowe robią wrażenie, jeżeli chodzi o osiągi. Motor V 300 d rozpędza się od 0 do 100 km/h w 7,9 sekundy. Według danych producenta, jeden i drugi silnik generuje podobne zużycie paliwa: 6,3 – 5,9 l/100 km w cyklu mieszanym. W przypadku obu opcji prędkość maksymalna wynosi 220 km/h. 

Dzięki połączeniu stalowych tłoków i aluminiowej obudowy, a także zastosowaniu stopniowanej misy spalania i tulei cylindrowych NANOSLIDE, tarcia w silniku zostały ograniczone do minimum. Nowa klasa V wyznacza również standardy w zakresie emisji CO2 – średnio 165-154 g/km. 

Nowa skrzynia biegów 9G-TRONIC

Nowy Mercedes klasy V wyposażony został w skrzynię biegów 9G-TRONIC, która w przypadku modeli z silnikiem V 300 d dostępna jest w standardzie jako automat. Możliwość skorzystania z przełącznika Dynamic Select pozwala wybierać między programami „Sport” oraz „Komfort”, dostosowując tym samym rodzaj przełożeń do preferowanego stylu jazdy. 

Sprawdź odświeżonego Mercedesa klasy V – umów się na jazdę próbną w salonie autoryzowanego dealera marki Mercedes-Benz – Duda Cars i poczuj, jak komfortowo prowadzi się lider segmentu luksusowych vanów. 

undefined