Sprawne auto to gwarancja bezpiecznej podróży. Niestety – nawet najbardziej znany producent samochodów nie jest w stanie zapewnić bezawaryjnego działania pojazdu przez cały czas. Dlatego warto systematycznie przeprowadzać badania techniczne w stacji kontroli pojazdów.

Wyślij swoje auto na badanie

Czym są badania techniczne pojazdów? To nic innego jak wnikliwe przeanalizowanie najważniejszych podzespołów i układów pojazdu pod kątem sprawności. W trakcie takiego badania sprawdzane są przede wszystkim amortyzatory oraz układ hamulcowy (hamulce przednie i tylne oraz hamulec awaryjny). Diagnosta poddaje również ocenie sprawność układu kierowniczego i zawieszenia. Sprawdza się także oświetlenie (kierunkowskazy, światła dzienne, świtała przeciwmgielne) zarówno w zakresie barwy, jak i bezawaryjności działania. Ponadto kontroluje się emisję spalin i ewentualne wycieki płynów. Badaniu technicznemu obowiązkowo podlega także szczelność izolacji gazowej – o ile pojazd jest w nią wyposażony.

Wybór punktu usługowego

Gdzie najlepiej zgłosić się na przegląd techniczny pojazdu? Idealna będzie profesjonalna stacja kontroli pojazdów zlokalizowana przy salonie, gdzie kupione zostało auto, i przy serwisie specjalizującym się w naprawie samochodów danej marki. Daje to większą pewność, że nasz pojazd trafi w ręce specjalistów, a w razie potrzeby nie będzie żadnych kłopotów z szybkim pozyskaniem oryginalnych części zamiennych, które niezwłocznie mogą być zainstalowane przez fachowców.

Sprawdzona stacja kontroli pojazdów

Czym powinien charakteryzować się punkt, do którego zamierzamy oddać nasz pojazd w celu wykonania przeglądu technicznego? Najważniejsze są tu: rzetelność, wiedza i doświadczenie zatrudnianych mechaników. Dzięki temu Klient zyskuje gwarancję sprawnego przeprowadzenia koniecznych czynności. Stacja kontroli pojazdów powinna również mieć na wyposażeniu nowoczesne urządzenia pomiarowe oraz narzędzia służące badaniom diagnostycznym. Daje to gwarancję wysokiej jakości świadczonych usług. Wreszcie profesjonalna stacja kontroli pojazdów powinna obsługiwać różne typy pojazdów.

Wszystkie te założenia realizuje Stacja Kontroli Pojazdów Grupy Auto Wimar. Stacja prowadzona jest pod patronatem DEKRA. Zapewnia Klientom oryginalne części oraz akcesoria wymienne. To, co wyróżnia ją na tle innych punktów, to szeroki zakres usług świadczonych w zakresie badań technicznych. Klienci mogą skorzystać nie tylko z przeglądów okresowych. Do ich dyspozycji są również m.in.:

  • badania emisji spalin silnika,
  • badania stanu technicznego pojazdów powypadkowych lub uczestniczących w kolizjach,
  • pierwsze badania pojazdów sprowadzonych z zagranicy,
  • kontrola sprawności instalacji gazowej.

Zaletą stacji kontroli pojazdów prowadzonej przez Grupę Auto Wimar jest to, że należy ona do całego, kompleksowego systemu obsługi Klientów. W efekcie w jednym miejscu mogą oni nie tylko kupić samochód oraz zlecić w specjalistycznym serwisie konieczne naprawy, ale także wykonać obowiązkowe przeglądy diagnostyczne. Skupienie wszystkich usług w jednym miejscu to dla Klientów gwarancja oszczędności czasu i pieniędzy. W sytuacji, kiedy badany samochód nie spełnia wymagań technicznych i nie może być dopuszczony do jazdy po drogach publicznych, wystarczy zgłosić chęć naprawy pojazdu w przylegającym do stacji serwisie, aby szybko i zgodnie z zaleceniami kontroli wykonać konieczne naprawy.

Warto przy tym podkreślić, że stacja kontroli pojazdów Grupy Auto Wimar to również usługi kierowane do właścicieli motorowerów, motocykli, samochodów ciężarowych do 3,5 t, pojazdów przystosowanych do ciągnięcia przyczepy, pojazdów specjalnych do 3,5 t, taksówek osobowych i bagażowych.