Powszechnie wiadomo, że z Abarthem się nie dyskutuje – włoska marka wydaje na świat samochody rasowe, pełne sportowego ducha, ale przy tym szalenie eleganckie w swym minimalizmie. I właśnie o tym słów kilka. Dlaczego to znakomity wybór dla kierowców lubiących oryginalne, odważne połączenia? Sprawdźmy.

Wyróżnij się. Natychmiast!

Zaprojektowany, aby podnosić poziom endorfin i adrenaliny – tak bez zacięcia można powiedzieć o tym modelu. Abarth 595 Pista, jak żaden inny samochód tego segmentu, nie tylko świetnie radzi sobie na drodze, ale dodatkowo prezentuje się niebywale atrakcyjnie. Wybór samochodu-legendy to gwarancja tego, że wyróżnisz się na drodze jak nikt inny. W tym przypadku wygląd doskonale odzwierciedla to, czym jest: zadziornym zdobywcą, który potrafi zachować się w mieście jak należy, aby puścić wodze wyobraźni poza nim. Jako kierowca żądny emocji oraz poszukujący zazdrosnych spojrzeń innych uczestników dróg powinieneś postawić na Abartha.

Nie daj się zwieźć pozorom

Niejeden kierowca na widok Abartha 595 Pista poczuł się być może nieco oszukany. Jak to możliwe, aby tak niewielkie, zawadiackie auto mogło spełnić sportowe oczekiwania prawdziwego mężczyzny? Wystarczyło zasiąść za kółkiem, aby szybko uderzyć się w pierś! Energetyczne połączenie barw, klamki z dodatkiem tytanowego wykończenia, eleganckie, dopracowane w każdym szczególe emblematy czy wreszcie wysmakowany kokpit – tyle wystarczy, aby docenić kunszt projektantów.

I choćbyśmy bardzo chcieli, wygląd to nie wszystko. Liczy się również wnętrze. Fabryczny tuning, jakiemu został poddany model, oddaje w Twoje władanie tylne zawieszenie Koni w technologii FSD, które zwiększa przyczepność podczas jazdy w każdych warunkach. Na odkrycie możliwości, jakie tkwią w modelu, czeka również udoskonalony układ hamulcowy, dzięki któremu przekonasz się, jak wielką masz kontrolę nad samochodem. Chcesz osiągnąć naprawdę zawrotną prędkość? Nie ma sprawy – rozpędź się do 218 km/h dzięki 4-cylindrowemu silnikowi 1.4 Turbo T-Jet i daj się ponieść emocjom!