Sezon motocyklowy w pełni, więc Bridgestone wraz z Jackiem Molikiem instruktorem prowadzącym zajęcia podczas cyklu imprez Speed-Day, radzi jak bezpiecznie pokonywać kilometry tras, korzystając w pełni z radości jaką daje jazda ukochaną maszyną.

 „Podstawą bezpiecznej jazdy motocyklem jest idealny stan techniczny i odpowiedzialne zachowanie kierowcy”– stwierdza Jacek Molik. „Przed ruszeniem nawet w najkrótszą trasę zawsze należy sprawdzić ciśnienie w oponach. Wąska powierzchnia styku opony jest jedynym punktem łączącym motocykl z drogą. Przenosi ona wszystkie siły działające podczas jazdy: przyspieszenie, hamowanie i siły odśrodkowe. Jadąc na nieprawidłowym ciśnieniu w oponie motocykl będzie źle się prowadził i nie jest to wina maszyny ani opony tylko niedopatrzenie użytkownika. Gdy kupujemy opony nie warto na nich oszczędzać i należy poddawać je kontroli przez cały sezon.” – dodaje Jacek Molik.

„Jazda powinna być swobodna. Doświadczenie pokazuje, że motocykliści często niepotrzebnie się denerwują, tym samym doprowadzając do sytuacji, w których popełniają błędy – wtedy łatwo o wypadek. Dlatego aby cieszyć się jazdą, należy być ostrożnym i spokojnym.”

„Należy zawsze prowadzić w taki sposób, żeby wrócić do swoich bliskich! Droga to nie tor wyścigowy i należy o tym pamiętać zarówno przy wyborze stylu jazdy jak i opon. Właścicielom motocykli sportowych chciałbym przypomnieć, że opony wyścigowe nie nadają się na drogi, ponieważ niemożliwe jest utrzymanie dla nich optymalnego zakresu temperatur na szosie, dlatego jazda na takich oponach może być niebezpieczna.”

„Wreszcie, chciałbym wspomnieć o jednym z najczęstszych błędów popełnianych podczas jazdy motocyklem. Często popełniają go uczestnicy prowadzonych przeze mnie kursów– patrzą tylko metr przed siebie. Natomiast kierowca musi zawsze patrzeć tam gdzie chce dojechać albo skręcić! Podczas jazdy należy być przewidującym i przygotowanym na wszelkie sytuacje, które mogą się zdarzyć na drodze”,

Bridgestone od lat jest zaangażowany w propagowanie bezpieczeństwa wśród motocyklistów, podczas takich wydarzeń jak cykl Speed-Day. który już na stałe wrósł w świadomość miłośników sportów motorowych. Na specjalnym torze w Poznaniu można sprawdzić swoje umiejętności, maszynę i znacząco podnieść poziom adrenaliny. W kontrolowanych warunkach można również bezpiecznie nauczyć się jak prawidłowo pokonać zakręt z zawrotną prędkością, spróbować swoich sił na śliskiej nawierzchni oraz zmierzyć czas na szybkiej prostej. Jednym słowem bezpiecznie doświadczyć wielkich emocji i poczuć zapach palonej gumy.