Jeśli czujemy, że coś złego dzieje się z naszym autem, a zupełnie nie znamy się na mechanice, warto udać się do warsztatu samochodowego. Tylko jak wybrać najlepszy, skoro na rynku funkcjonuje kilkadziesiąt takich firm? Na co zwrócić szczególną uwagę, aby nie dać się oszukać, a naprawa spełniła nasze oczekiwania?

Sprawdź opinie

To chyba pierwsze, co przychodzi nam do głowy. Możemy popytać wśród rodziny lub znajomych, czy mają do polecenia solidny warsztat. Jeśli nadal nie będziemy przekonani co do wyboru, warto sprawdzić opinie w Internecie. Jest dużo portali, na których można wyrażać swoje zdanie na temat danego fachowca. Gdy decyzja zapadnie, należałoby jeszcze wziąć pod lupę oferowane usługi oraz cennik. Pozwoli to zweryfikować, czy możemy udać się z naszym konkretnym problemem do wybranego przez nas serwisu.

Porozmawiaj z mechanikiem

Oddając swój samochód do naprawy powinniśmy dokładnie opisać co się z nim dzieje, co nas niepokoi itd. Dobry mechanik http://www.impwar.pl/uważnie nas wysłucha, ale również zapyta o wcześniejsze problemy z pojazdem. W ten sposób będzie mógł oszacować koszty naprawy oraz długość pobytu auta w serwisie. W przypadku, gdy specjalista niejasno będzie odpowiadał na nasze pytania i będziemy mieć wątpliwości co do jego rzetelności, to możemy grzecznie podziękować za poświęcony czas i poszukać innego warsztatu. Bo jeśli mechanik nie wzbudzi w nas zaufania, to będziemy bali się powierzyć mu auto, żeby się nie okazało, że jest gorzej niż było.

Oczekuj informowania na bieżąco

Gdy auto stoi przykładowo już dwa tygodnie w serwisie samochodowym, a ze strony mechanika nie dostaliśmy żadnych informacji o postępach naprawy, to możemy czuć się zaniepokojeni. Bo czasami zdarza się, że fachowiec bez konsultacji z nami robi rzeczy, których z nim nie ustalaliśmy lub też bez porozumienia zamawia jak najdroższe części itd. Finalnie może się okazać, że naprawa będzie nas słono kosztować. Dlatego trzeba to wcześniej z nim ustalić.

Warto przestrzegać tych kilku zasad, żeby ustrzec się (na ile tylko to możliwe) przed nieuczciwymi mechanikami.