Rynek kamer samochodowy jest tak bogaty, że właściwie każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy więc kamery odpowiednie dla zawodowych kierowców, dla tych, którzy jeżdżą nocami czy dla tych, którzy rejestratora używają do nagrań rekreacyjnych. A jaka kamera sprawdzi się dla kobiet?

Najczęstsze trasy kobiet

Gdzie kobiety jeżdżą najczęściej? Oczywiście po mieście. Nie wiadomo dlaczego, ale panie raczej boją się zapuszczać w dłuższe trasy, dlatego kiedy wybieramy się na wakacje, za kółkiem najczęściej siedzi mężczyzna. Kobiety używają samochodu głównie do jazdy po mieście – droga do sklepu, do pracy, do przedszkola czy szkoły. Zapewne zauważyliście pewną zależność. W większości z tych miejsc auta zostawiamy na parkingu, a jak wiadomo – na parkingu wszystko się może zdarzyć. Stłuczka, zarysowany samochód… Kiedy ktoś o nas zahaczy, nie zawsze jesteśmy akurat przy samochodzie. A zdarza się, że po sprawcy nie ma już śladu. Dlatego warto wówczas zainwestować kamerę, która posiada tryb monitorowania parkingu oraz tryb detekcji ruchu, np. Xblitz p 100. Jeśli rejestrator jest w stanie czuwania, to gdy tylko wyczuje jakieś uderzenie albo nagłą zmianę ruchu, automatycznie zaczyna nagrywać. A dzięki trybowi G-sensor, nagranie zostanie zablokowane, dzięki czemu nie usuniemy go przed przypadek.

Najczęstsze problemy kobiet

Być może trochę to zabrzmi stereotypowo, ale faktem jest, że kobiety mają bardzo często problemy z parkowaniem. Tak, manewr parkowania nie należy do najłatwiejszych, a już na pewno nie dla kobiet. Na szczęście odpowiednia kamera samochodowa może rozwiązać ten problem. Wystarczy, że zainwestujemy w urządzenie 3w1, a więc rejestrator wraz z kamerą tylną i lusterkiem. Wówczas kamera cofania nagrywa cały obszar za samochodem, a my możemy na bieżąco wszystko monitorować, ponieważ obraz wyświetla się na lusterku. Taka funkcja pozwoli nam wykonać idealny manewr parkowania i nie będziemy musieli się obawiać, że w coś lub kogoś pukniemy. Zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i pieniądze. Jak widać, producenci kamery zadbali również o to, by kobiety czuły się komfortowo za kółkiem.