Drogi stają się coraz bardziej tłoczne, a także zwiększa się liczba nieostrożnych kierowców. Często dochodzi do różnego rodzaju wypadków, w której to my jesteśmy poszkodowani, ale niestety z powodu różnych okoliczności nie jesteśmy w stanie udowodnić winy sprawcy np. brak świadków zdarzenia. Co gorsza to właśnie my często stajemy się winni i ponosimy odpowiedzialność za wypadek oraz za pokrycie szkód. Aby uniknąć tego typu stresujących sytuacji dobrze jest wyposażyć się w rejestrator jazdy, który nagra całe zdarzenie dzięki czemu dowód będziemy mieć nagrany i bez kłopotu cała sytuacja zostanie wyjaśniona w mgnieniu oka.

Bardzo dobrym rejestratorem jazdy jest navitelr800. Wysokiej jakości obraz pozwoli na dokładne ustalenie przebiegu wypadku, dzięki czemu nie będzie kłopotu w ustaleniu sprawcy, niestety zdarza się że kamerki posiadają zbyt kiepskiej jakości ostrość obrazu i na nic się zdaje taki film jako dowód w sprawie dlatego warto wybrać ten lepszy. Nagrywanie następuje w panoramicznym obrazie, co pozwala na szerokie ujęcie rejestrowanego obrazu. Kamerka wyposażona jest również w bardzo dobrej jakości mikrofon, co jest bardzo istotne, gdy uczestnik zdarzenia staje się wulgarny i nas obraża. Urządzenie posiada czytnik kart sd o wysokiej pojemności, co pozwala na wielogodzinne nagrywanie oraz mnóstwo innych przydatnych funkcji.

Kamerki samochodowe nie bez powodu stają się coraz bardziej popularne. Taki rejestrator powoduje, że czujemy się znacznie bezpieczniej na drodze, bowiem nawet w tak przykrej sytuacji jesteśmy w stanie udowodnić brak naszej winy i zwolnić się z jakiejkolwiek odpowiedzialności, która by na nas mogła spaść. Dodatkowo, w sytuacjach gdy jesteśmy tylko świadkami nasze nagranie może pomóc w schwytaniu sprawcy lub gdy zarejestrowaliśmy jazdę tzw. pirata drogowego, którego niebezpieczne zachowanie na drodze stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego możemy przekazać właściwym organom, które w należyty sposób zajmą się takim delikwentem. Dzięki temu może uda nam się uratować życie lub zdrowie innych ludzi, które narażone jest przez takiego kierowcę.