Niektórym wydaje się, że wypożyczenie samochodu to tylko formalność. Wchodzisz na stronę, rezerwujesz samochód i odbierasz go następnego dnia. Niestety rzeczywistość jest daleka od naszych wyobrażeń. Jeśli jeszcze nie wiecie, nie każdy może wypożyczyć samochód i nie dla każdego ten samochód będzie kosztował tyle samo.

Wiek kierowcy

W różnych państwach wymagania są inne ale przyjęło się już, że w krajach europejskich minimalny wiek wypożyczającego samochód to 21 lat. Oczywiście w niektórych wypożyczalniach minimalny wiek obniża się do 18 lat. Ale cóż z tego, skoro zwykle kierowca powinien posiadać prawo jazdy od dwóch lub trzech lat? Jeśli chodzi o polskie prawo, to na jedno wychodzi.

Jeśli już mowa o wieku kierowcy, powinniśmy zwrócić również uwagę na kwestię finansową. W przypadku gdy mamy mniej niż 25 lat, będziemy musieli uiścić dodatkową opłatę, która niekiedy sięga nawet 10 euro na dzień. To samo dotyczy starszych kierowców, a więc zwykle tych po 65 czy 70 roku życia. Oni również będą musieli ponieść dodatkowe koszty. Zdarza się też, że nie mogą wypożyczać samochodów wyższej klasy.

Dokumenty

Jakie dokumenty będziemy musieli przedstawić przy wypożyczaniu samochodu? Oczywiście prawo jazdy oraz dokument tożsamości ze zdjęciem, czyli dowód tożsamości lub paszport. Prawo jazdy nie jest uznawane za dokument tożsamości. Pamiętajmy, że jeśli zamierzamy odbyć podróż wraz z drugim kierowcą, który również będzie prowadził auto, musimy zapytać o zgodę wypożyczalnię i przedstawić także dokumenty drugiego kierowcy. Niestety wypożyczalnie nie zawsze zgadzają się na drugiego kierowcę. Tak czy siak, odpowiedzialność za auto zawsze spada na nas.

Do wypożyczenia samochodu potrzebna jest także karta kredytowa, a przy modelach samochodów z najwyższej półki nawet dwie. Na karcie, na czas wypożyczenia, blokowana jest kaucja, która stanowi zabezpieczenie wypożyczalni, gdybyśmy spowodowali jakiś wypadek i nie chcieli pokryć kosztów naprawy.

Jeśli interesuje Cię wypożyczalnia samochodów Katowice-Pyrzowice Lotnisko, sprawdź ceny na stronie: https://www.yourcar.pl/.