Samochód dla wielu osób jest ważnym elementem, o który staramy się jak najlepiej dbać. Z tego powodu troszczymy się o nawet najmniejsze szczegóły jego wyposażenia. Bez wątpienia, wśród niezbędnych elementów, które wpływają nie tylko na funkcjonalność, ale również estetykę pojazdu są ramki do tablic rejestracyjnych. Jak je wybrać? Podpowiadamy.

Konstrukcja ramki do tablic rejestracyjnych

Wybierając ramki do tablic rejestracyjnych, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na ich parametry estetyczne, ale również techniczne. Niezwykle istotnym aspektem, o którym wiele osób zapomina, jest odpowiednia konstrukcja takich elementów. Ramki do tablic rejestracyjnych powinny być zbudowane z dwóch części połączonych ze sobą zatrzaskami tak, aby ich montaż był szybki i bezproblemowy, a jednocześnie, by stelaż ten dobrze zabezpieczał numery rejestracyjne przed wypadnięciem podczas jazdy, ale także kradzieżą, na przykład na parkingu.

Z jakiego materiału wybrać ramki do tablic rejestracyjnych?

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup ramek do tablic rejestracyjnych, jest materiał, z którego są one wykonane. Obecnie na rynku możemy znaleźć zarówno produkty wytworzone z niskiej jakości tworzyw, które już po kilku tygodniach nie chronią odpowiednio tablic i prezentują się niezbyt estetycznie, a także modele z wysokiej jakości materiałów, które przez wiele lat wyglądają jak nowe. 

Najlepiej wybrać ramki do tablic rejestracyjnych wykonane z tworzyw sztucznych odpornych na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, a więc wysokich i niskich temperatur, wiatru, mrozu, deszczu czy śniegu, które jednocześnie charakteryzują się dobrą wytrzymałością. Dzięki temu są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a więc wgniecenia czy zarysowania. Takim materiałem jest na przykład ABS, który dodatkowo, jeżeli zostanie pokryty wysokiej jakości uszlachetniającymi dodatkami, jest zabezpieczony także przed fotodegradacją tworzywa i blaknięciem druku ramek do tablic rejestracyjnych.

Jaki design ramki do tablic rejestracyjnych wybrać?

Poza aspektami funkcjonalnymi, ramki do tablic rejestracyjnych pełnią również funkcję dekoracyjną. Z tego powodu, warto zwrócić uwagę na estetykę tych elementów i postawić na produkt, który spełni nasze oczekiwania i będzie dopasowany do naszego pojazdu. Obecnie dostępne są ramki do tablic rejestracyjnych w różnych kolorach, które łatwo dostosować do odcienia samochodu czy jego elementów wyposażenia. 

Ponadczasową klasyką, która świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku nowych, jak i starszych modeli aut, niezależnie od ich kolorystyki czy wyposażenia są czarne modele ramek do tablic rejestracyjnych. Wyróżniają się one minimalizmem, prostotą i elegancją. Wysokiej jakości czarny sitodruk cechuje się dużą odpornością na działanie czynników atmosferycznych, a także chemicznych środków czystości wykorzystywanych na przykład w myjniach, dzięki czemu świetnie prezentuje się przez długi czas i nie blaknie.