Zakup pierwszego samochodu to ważny moment w życiu wielu osób. Wybór ten sprawia często, że przez wiele lat pozostaniemy wierni jednej marce. Młodzi ludzie zazwyczaj decydują się na pojazd, który nie spełnia wszystkich ich oczekiwań, a jedynie przyciąga uwagę swoim designem. Warto jednak pamiętać, że można połączyć jedno z drugim – dlatego doskonałym wyborem może okazać się jeden z modeli oferowanych przez firmę BMW. Ale czym kierować się podczas przeglądania ofert?

Nietypowa historia marki BMW

Wywodząca się z Niemiec marka samochodów BMW szybko stała się wyznacznikiem luksusu i gwarancją najwyższej jakości. Wszystko zaczęło się jednak od… lotnictwa. Niemiecki koncern zaczynał od projektowania unikatowych silników do samolotów, by z czasem stać się jednym z gigantów, który produkuje motocykle i samochody. Już od roku 1933 wszyscy fani motoryzacji mogli podziwiać pracę niemieckich projektantów. 

Samochody BMW posiadają ogromną rzeszę fanów, a popularność marki wcale nie maleje. Są to pojazdy, które doskonale sprawdzają się w każdej sytuacji – są odpowiednie jednakowo jako pierwsze auto, ale także jako samochód służbowy. 

Co sprawdzić przy odbiorze samochodu z salonu?

Decydując się na zakup samochodu z salonu, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które pomogą nam oszczędzić sobie stresu w przyszłości. Sprzedawca ma obowiązek wyposażyć samochód w podstawowe elementy, takie jak m.in. gaśnicę oraz trójkąt. Warto także zweryfikować wnętrze pojazdu – czy nie są widoczne żadne przetarcia, rysy lub plamy, co czasami zdarza się w przypadku zastosowania plastikowych elementów. 

Samochody mogą różnic się między sobą dodatkowym wyposażeniem, dlatego dobrze jest zweryfikować, czy nie zaszła żadna pomyłka i nie otrzymaliśmy wersji bez opłaconych udogodnień. Często są to drobne niedopatrzenia, na które uwagę powinien zwrócić kupujący. 

Samochody używane – czy warto kupić BMW z drugiej ręki? 

Pierwszy samochód to zazwyczaj zbyt duży wydatek dla młodej osoby czy rodzica, która chce sprezentować auto swojemu dziecku. Dlatego też dużą popularnością cieszą się używane samochody. Aktualny rynek to możliwość wyboru naprawdę dobrego, kilkuletniego pojazdu. Dostępne modele możemy zobaczyć na miejscu – najczęściej w komisie. W wielu przypadkach istnieje także możliwość skorzystania z próbnej jazdy, dzięki czemu w bardzo prosty sposób można zweryfikować, czy będzie to dobry wybór. 

Warto jednak pamiętać, że samochód używany nie jest pozbawiony wad. Nawet jeżeli był odpowiednio użytkowany, to z czasem mogą pojawić się klasyczne problemy, które związane są z naturalnym zużyciem materiałów. Jeżeli chcemy uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, zaraz po zakupie samochodu powinniśmy wybrać się do mechanika, który zweryfikuje aktualny stan pojazdu. 

Diagnostyka auta powinna być absolutną podstawą. Niemiecka marka BMW co prawda specjalizuje się w projektowaniu samochodów niezwykle wytrzymałych i mało awaryjnych, ale nie możemy mieć pewności co do tego, czy pojazd był wcześniej odpowiednio traktowany. Jeżeli jednak konieczna jest naprawa BMW, to Lublin posiada odpowiednie miejsce, które specjalizuje się właśnie serwisowaniem samochodów należących do monachijskiego koncernu.