Trend na zakup rejestratora jazdy trwa w najlepsze. Praktycznie w każdym samochodzie go widzimy – stojąc w korku, na czerwonym świetle, czy przechadzając się po parkingu – i z tego powodu warto sprawdzić, co czyni go tak popularnym.

Dawniej najważniejszą rzeczą w samochodzie był piesek z kiwającą głową, choinka zapachowa i oczywiście grające radio na kasety. Z roku na rok, z biegiem rozwoju technologii wszystko prze do przodu. Teraz w podróży słuchamy podcastów, audiobooków i muzyki ze Spotify. Pieska wymieniliśmy na smartphone’a, a choinkę zapachowa na kamerkę, które rejestruje każdy centymetr naszej trasy. Dlaczego wszyscy chcą ją mieć? Co czyni ją tak wyjątkową? Na te pytania poznasz odpowiedź tylko tutaj.

Co oferuje rejestrator jazdy?

Nasze poczucie bezpieczeństwa z roku na rok się zwiększa. Przyczyniają się do tego coraz to nowsze modele samochodów, większe zabezpieczenia i przede wszystkim korzystniejsze oferty ubezpieczycieli. Ale nadal nie czujemy się bezpieczni w 100%, ponieważ czegoś nam brakuje. Dzisiaj poznamy „lekarstwo”, które zwiększy poczucie Twojego bezpieczeństwa w aucie o kilkadziesiąt procent. To kamerka samochodowa, dzięki której w razie wypadku, czy kolizji będziesz mieć niepodważalny dowód na swoją niewinność. To z kolei zapewni Ci wypłatę ubezpieczenia oraz spokój ducha i zero stresu. Brzmi świetnie, prawda? Przyjrzyjmy się bliżej temu niezwykłemu gadżetowi z bliska.

Kamerka samochodowa od A do Z

Dzięki niej możesz rejestrować podróż, to już wiesz. Możesz również zrobić zdjęcie rejestracji kierowcy, który był sprawcą wypadku. Kolejna sprawa to jakość nagrania, która pozwoli Ci na uchwycenie każdego, najdrobniejszego szczegółu stłuczki i tym samym ułatwi policji oraz ubezpieczycielowi ustalenie przebiegu wypadku. A jaka powinna być profesjonalna kamera samochodowa?

Ważne by posiadała:

  • nagrywanie poklatkowe,
  • wygaszanie ekranu podczas nagrywania,
  • czujnik wstrząsów,
  • tryb nocny,
  • detekcje ruchu,
  • wbudowany głośnik i mikrofon,
  • sygnalizację dźwiękową braku nagrywania.

Poza tym dobrze by była kompaktowa i przede wszystkim intuicyjna w obsłudze Ważne jest również to by nagrywała w rozdzielczości FULL HD. Te wszystkie funkcje znajdziesz w nowoczesnym rejestratorze jazdy Viofo a119. Zapewni Ci on bezpieczeństwo i komfort podczas długich i krótkich podróży, gdziekolwiek zmierzasz.