Zapewne wiele osób zastanawia się, jak można obniżyć koszty wynajmowanego samochodu. Co zrobić, by nie nabrać się na dodatkowe opłaty i o czym pamiętać, by nie zapłacić za swoje ewentualne niedopatrzenie? Mamy dla Was kilka przydatnych porad.

Limity kilometrów
Zapewne wiele razy słyszałeś o czymś takim, jak dzienny limit kilometrów. Jest to pewne ograniczenie, ponieważ jeśli przykładowo przejedziemy 150 km w ciągu dnia zamiast 100, będziemy musieli zapłacić dodatkową opłatę za każdy kilometr. I to nie małą. W zależności od wypożyczalni, może to być 4, a nawet więcej złotych. Wówczas przekroczenie limitu może nas kosztować nawet 200 zł. Szukając samochodu, wybierajmy więc wypożyczalnie bez limitu kilometrów.

Rezerwuj wcześniej!
Im wcześniej zarezerwujemy samochód, tym lepiej dla nas. Zwłaszcza, jeśli zamierzamy wypożyczyć samochód w sezonie. Wówczas rezerwując auto nawet 3 miesiące wcześniej, obniżymy cenę samochodu nawet 3 czy 4 razy. Różnica jest naprawdę wielka, więc nie warto przepłacać.

Opłaty za miejsce odbioru i zwrotu
Jeśli wypożyczamy samochód na lotnisku, od razu przygotujmy się na wyższe koszty, ponieważ wypożyczalnie pobierają dodatkową opłatę lotniskową. Wyższa cena także naliczana jest wówczas, gdy chcemy zwrócić samochód w innym miejscu niż go odebraliśmy. Pamiętajmy też, że nieco drożej może być, gdy wynajmujemy samochód po godzinach pracy wypożyczalni.

Polityka zużycia paliwa
Najlepszym wyborem dla nas jest opcja full/full, czyli otrzymujemy samochód z pełnym bakiem i w takim samym stanie go zwracamy. Nie powinniśmy w żadnym wypadku wybierać opcji half/half, czyli pół/pół. Wówczas będziemy musieli dodatkowo płacić wypożyczalni za paliwo i uwierzcie, że nie są to małe kwoty. Ważne jest, by wybierając pierwszą opcję, nie zapomnieć zatankować auta do pełna. Wówczas opłata pobierana jest nie tylko za paliwo, ale także za niedotrzymanie warunków umowy. Naprawdę nie warto tyle przepłacać.

Potrzebujesz wypożyczalni samochodów w Oświęcimiu? Wejdź na stronę: https://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-oswiecim/ i wybierz auto dla siebie.