Zmiana felg bardzo często wynika z chęci zmiany wyglądu samochodu. Kierowcy chcą sprawić, by ich samochód prezentował się bardziej estetycznie. Jednak trzeba brać pod uwagę, że felgi odpowiadają również za bezpieczeństwo podczas jazdy. Z tego względu niezbędne jest postawie na takie alu felgi, które są odpowiednio dopasowane pod względem rozmiaru.

Najlepszym sposobem by dopasować felgi jest sprawdzenie informacji na stronach producentów lub renomowanych, specjalistycznych sklepów. Pozwala to na idealne dopasowanie rozmiarów felg, co przekłada się na ograniczenie ryzyka uszkodzeń.

Jakość felg
Na jakość felg wpływ ma przede wszystkim poziom produkcji, czyli materiały oraz technologie stosowane przez producentów. Z tego względu bardzo ważne jest postawić na alu felgi, które bezpośrednio pochodzą od najbardziej renomowanych marek na rynku, które gwarantują, że felgi posiadają zarówno atesty jak też homologacje, które jednocześnie są prawdziwe czego nie są w stanie zapewnić producenci podróbek.

Należy również uważać przy wyborze miejsca kupowania felg. Najlepszym rozwiązaniem jest postawić na felgi ze sklepów z dobrymi opiniami klientów oraz o uznanej renomie. W ten sposób można mieć pewność, że kupowane alu felgi nie uszkodzą się w krótkim czasie. Niskiej jakości felgi mogą:

– obniżyć bezpieczeństwo jazdy

– ulec uszkodzeniom, zarysowaniem nawet po kilku tygodniach użytkowania

– rozpaść się podczas jazdy.

Internetowy czy stacjonarny sklep?

Wybierając sklep, w którym dokona się zakupów felg ma znaczenie, gdyż wiele sklepów niesprawdzonych może nie być w stanie zapewnić dobrej jakości felg, które pochodzą bezpośrednio od najlepszych producentów. Warto unikać sklepów z nadmiernie niskimi cenami, gdyż są one jedną ze wskazówek, że proponowane felgi są nieoryginalne.

W sklepach stacjonarnych można samodzielnie sprawdzić felgi a jednocześnie liczyć na fachowe doradztwo. Zawsze łatwiej jest również reklamować zakupiony produkt. Dopasowanie rozmiarów felg również jest łatwiejsze. Z drugiej strony alu felgi można taniej kupić w Internecie(np. na http://felgeo.pl/), gdzie generalnie ceny produktów są znacznie mniejsze ze względu na niższe koszty prowadzenia działalności. Zawsze można zdecydować się na wybranie określonego rozmiaru felg w sklepie stacjonarnym w następnie dokonanie zakupów za pośrednictwem Internetu takiego samego rodzaju felg. Niższe ceny można również uzyskać przy zdecydowaniu się na zrealizowanie zakupów przy skorzystaniu z różnego rodzaju promocji, które pojawiają się zarówno w sklepach stacjonarnych jak też internetowych.