W cenę wypożyczenia samochodu wlicza się naprawdę dużo rzeczy – nie tylko samochód, ale także paliwo, limity kilometrów, ubezpieczenie. Czasem jednak mamy do czynienia z opłatami, których w ogóle się nie spodziewaliśmy. Nawet za wypożyczenie fotelika samochodowego musimy płacić. Jakich dodatkowych opłat możemy się jeszcze spodziewać?

Czas wynajmu i rezerwacja

Wydawałoby się, że jeżeli wypożyczamy samochód o godz. 8.00 i oddajemy go o 9.00 następnego dnia, powinniśmy zapłacić za jedną, kolejną godzinę. Niestety w większości wypożyczalniach tak to nie działa. Otóż nawet godzina spóźnienia może nas kosztować dodatkową dobę! Warto również wiedzieć, że im wcześniej rezerwujemy auto, tym lepiej dla nas. Rezerwacja z 3-miesięcznym wyprzedzeniem może być tańsza nawet 3-4 razy, niż gdybyśmy rezerwowali samochód tydzień przed wyjazdem.

Miejsce wynajmu

Zapewne wielu osobom obiło się o uszy, że wypożyczanie na lotnisku jest droższe. Musimy wówczas liczyć się z opłatą lotniskową. Pamiętajmy jednak, że niekiedy wypożyczenie w centrum miasta czy gdzieś „na uboczu” może się okazać jednak droższą opcją. Warto więc dokładnie wszystko sprawdzić. Również oddanie samochodu w miejscu innym niż jego odbiór wiąże się z dodatkowymi kosztami. Więcej zapłacimy również wtedy, gdy wynajmujemy auta poza godzinami pracy wypożyczalni.

Sztuczki z paliwem

Czasami taniej nie znaczy… taniej. Przeglądając oferty w internecie często łapiemy się na różne okazje. Tańsze oferty cieszą się zwykle większym zainteresowaniem. Niektóre wypożyczalnie odbijają to sobie w inny sposób. Oferują tanie wypożyczanie, ale naliczają dodatkowe opłaty, których nawet się nie spodziewamy. Często więc spotkamy się z sytuacją, że w warunkach wypożyczenia dostajemy auto z pełnym bakiem i musimy je oddać z pustym. A to oznacza, że wypożyczalnia kupuje nam jeden bak paliwa, który doliczany jest do opłaty za wynajem. Firma zarabia też na prowizji od paliwa, które jest droższe niż na zwykłej stacji.

Jeśli interesuje Cię wypożyczalnia samochodów Sosnowiec, zajrzyj na stronę: http://www.yourcar.pl/sosnowiec/.