Jeśli przegląd techniczny auta, to tylko na stacji kontroli pojazdów. Jak wiadomo, każdy samochód, by jeździć po drogach, musi mieć taki przegląd wykonany. Co jest sprawdzane w czasie diagnostyki samochodu? Ile średnio trwa przegląd?

Ile trwa przegląd?

Zwykle przegląd techniczny nie zabiera więcej niż 25 minut. Są oczywiście tacy, którzy twierdzą, że to zbyt mało czasu, by kompleksowo sprawdzić wszystkie najważniejsze elementy w samochodzie, jednak doświadczony diagnosta nie ma z tym problemu. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli , diagnosta wbije pieczątkę do dowodu rejestracyjnego auta i będziemy mogli jeździć bez obaw.

Opony i oświetlenie

To obowiązkowy element, jaki sprawdzany jest w czasie przeglądu technicznego. Opony to jeden z głównych elementów samochodu – gwarantują odpowiednią przyczepność auta na zakrętach i skracają drogę hamowania. Nie powinny więc posiadać żadnych wad. Zgodnie z wytycznymi ministra infrastruktury, głębokość bieżnika nie powinna być mniejsza niż 1,6 mm. Jeśli jednak ślady wyeksploatowania opon będą widoczne nawet przy tej głębokości, diagnosta i tak może zalecić ich wymianę.

Druga sprawa to oczywiście oświetlenie. Źle ustawiane światła to już norma na polskich drogach. To jednak skutkuje nie tylko złym oświetleniem drogi, ale także oślepianiem innych kierowców, co jest dość uciążliwe. A to może z kolei prowadzić do kolizji.

Szyby i hamulce

Jeśli mamy popękane albo zarysowane szyby, nasze auto może nie przejść pozytywnie przeglądu. Kierowca powinien mieć pełną widoczność, a szyby nie powinny zniekształcać optyki zewnętrznej.

Drugi istotny element to hamulce. Bez sprawnych hamulców łatwo o wypadek. Diagnosta sprawdza siłę ich działania i stan układu hamulcowego.

Amortyzatory i silnik

Kolejne rzeczy na liście do sprawdzenia to amortyzatory i silnik. Jeśli chodzi o amortyzatory, skuteczność tłumienia w teście powinna przekroczyć 40 procent. Pozostałe rzeczy, które wchodzą w skład przeglądu to m. in. płyny eksploatacyjne.

Jeśli szukasz sprawdzonej stacji kontroli pojazdów w Zielonej Górze, zajrzyj na stronę: http://www.bmw-service-fialkowski.pl/.