Na drogach często zdarzają się wypadki, w których ciężko jest określić, kto właściwie był winny. Może zdarzyć się też tak, że zostaniemy niesłusznie zatrzymani przez policjanta bądź będziemy mieć problem z uzyskaniem odszkodowania od naszego ubezpieczyciela. Dlatego właśnie coraz większą popularnością cieszą się wideorejestratory samochodowe. Dlaczego warto taki mieć? Jak wybrać dobry sprzęt?

Rejestrator jazdy – kiedy się przydaje?

Nagranie z kamery samochodowej może być kluczowym dowodem w spornych sytuacjach, które wydarzają się na drodze. Należy bowiem pamiętać, że nawet jeżeli jesteśmy ostrożnymi i dobrymi kierowcami, nie wszyscy stosują się do przepisów ruchu drogowego czy obowiązującej na drodze etyki. Łatwo możemy stać się ofiarami takich drogowych piratów. Gdy więc dojdzie do takiej spornej sytuacji, warto posiadać wideorejestrator jazdy. Film nagrany taką kamerą, po ocenie przez biegłych, może stać się nawet dowodem naszej niewinności w sądzie. Zdarzają się również bezpodstawne zatrzymania kierowców przez policję oraz próby wręczenia mandatu za wykroczenie, którego w rzeczywistości się nie popełniło. Warto więc mieć na nagraniu takie zdarzenie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kamerę samochodową?

Rynek oferuje nam wiele rodzajów kamer, o różnych parametrach i od różnych producentów. Ważne jest, aby wybrać kamerę, która będzie zaspokajała nasze potrzeby. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry wybranego sprzętu. Najważniejsza bowiem jest jakość oraz kąt nagrywania. Obecnie większość dostępnych kamer posiada możliwość nagrywania w jakości HD, co pozwala na swobodne odczytywanie znaków drogowych oraz tablic rejestracyjnych na nagraniu. Zwykle kamery obejmują obraz o kącie 120 stopni, dzięki czemu nagrywamy oba pasy ruchu oraz pobocze. Rejestratory jazdy posiadają także różne inne funkcje. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest kamera Orllo Razor, która nagrywa filmy w jakości Full HD, również w nocy, dzięki systemowi Ultra HDR. Posiada także wysoką rozdzielczość, dzięki której obraz jest wyraźny odtwarzany nawet na dużych ekranach. Ponadto kamera ta posiada również systemy ostrzegawcze ADAS, funkcję limitu prędkości, detektor ruchu, możliwość nagrywania w pętli, redukcję szumów, strażnika parkingowego oraz automatyczny start i wiele innych. Dzięki takiemu sprzętowi żadna sytuacja na drodze nie będzie straszna.